FAQ

FAQ – Często Zadawane Pytania

 1. Jak mogę dołączyć do Związku Zawodowego „Jedność”?
  • Aby dołączyć do naszego związku, wystarczy odwiedzić jedną z naszych siedzib, które znajdują się na wszystkich kopalniach JSW lub siedzibę Federacji znajdująca się w Żorach albo spotkać się z jednym z działaczy pracujących na wydziałach JZR-ów i wypełnić deklarację członkowską. Można też do nas zadzwonić tel. 48 792 635 177 i wtedy ustalimy dogodny termin i miejsce wypełnienia deklaracji członkowskiej
 2. Czy są jakieś opłaty związane z członkostwem?
  • Tak, członkowie związku płacą miesięczną składkę członkowską, która jest przeznaczona na finansowanie działalności związku. Składka ta jest potrącana przez pracodawcę z wynagrodzenia. Obecnie składka ta wynosi w 0,7% wynagrodzenia lub tylko 1zł.
 3. Jakie korzyści przynosi członkostwo w związku?
  • Członkowie związku korzystają z wielu przywilejów, takich jak wsparcie prawne, reprezentowanie przed pracodawcą w kwestiach spornych, udział w imprezach i wyjazdach integracyjnych, a także możliwość wpływania na decyzje dotyczące warunków pracy.
 4. Czy mogę opuścić związek w dowolnym momencie?
  • Oczywiście, każdy członek ma prawo do rezygnacji z członkostwa w dowolnym momencie, informując o tym zarząd związku na piśmie.
 5. Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat działalności związku?
  • Więcej informacji na temat naszej działalności można znaleźć na naszej stronie internetowej, w biuletynach informacyjnych oraz bezpośrednio w siedzibie związku.
 6. Kto może zostać członkiem związku?
  • Do związku może dołączyć każdy pracownik Jastrzębskich Zakładów Remontowych Sp. z o.o., który podziela nasze wartości i chce aktywnie działać na rzecz poprawy warunków pracy.
 7. Jak mogę skontaktować się z zarządem związku?
  • Kontakt do zarządu związku oraz innych odpowiedzialnych osób można znaleźć w zakładce „Kontakt” na naszej stronie internetowej oraz aplikacji mobilnej.